with Brak komentarzy

Możesz poznawać ludzi nie wychodząc z domu.

 

Współczesna technika dała nam wiele udogodnień. Jedną z nich jest możliwość poznawania ludzi bez konieczności wychodzenia z domu. I Ty singielko, też możesz zacząć poznawać ludzi przez Internet. Możesz poznawać ludzi nie wychodząc z domu.

Jest coraz więcej ku temu możliwości: portale randkowe, portale społecznościowe, internetowe biura matrymonialne, aplikacje do poznawania wolnych ludzi, czaty, itd.

Można wybierać, przebierać. Siedzisz w kapciach, w łóżku, na fotelu, w ulubionych dresie i serfujesz po necie w poszukiwaniu tego właściwego faceta. Tak to wygląda.

Czasem się zdarza, że poznajesz faceta przez Internet, rozpoczynacie wymianę korespondencji – on pisze do Ciebie, Ty piszesz do niego. Jest fajnie. Pamiętasz film z Meg Ryan i Tomem Hanksem „Masz wiadomość”. Oni pisali do siebie wiadomości. Za każdym razem, gdy dostali wiadomość, każde z nich czytało ją… tak jak czuło. Bo pisanie, to prowadzenie rozmowy z samą sobą.

Bo pisanie, to prowadzenie rozmowy z samą sobą.

Chcesz to sprawdzić?

📭 Następnym razem przypomnij sobie, jak czytałaś wiadomość od nieznajomego faceta, jak się czułaś? Co sobie wyobrażałaś?

📭 Jakie emocję Ci towarzyszyły?

📭 Czy to były Twoje emocje, odczucia, uczucia? Jak myślisz?

Z pewnością to były tylko i wyłącznie Twoje reakcje.

To, jak Twoja wiadomość została odebrana po drugiej stronie, tego niestety nie wiesz. W takiej „rozmowie”, czy to pisaniu na czacie, poprzez Messengera czy pisaniu emaili, nie masz bezpośredniego kontaktu z mężczyzną po drugiej stronie. Masz kontakt tylko i wyłącznie ze swoimi wyobrażeniami jego reakcji. A on ma kontakt ze swoimi wyobrażeniami Twoich reakcji. Niestety taki kontakt jest skazany na zniekształcenie: wiadomość jest odbierana inaczej niż została zaplanowana przez wysyłającego. W kontakcie takim nie widzicie przecież swoich twarzy, oczu, ust. Nie słyszycie głosu, nie doświadczacie swoich zachowań.

Wymyślony związek internetowy z „idealnym” facetem.

Uważaj, by taki związek nie zakończył się wymyślonym związkiem internetowym z „idealnym” facetem, którego nigdy nie słyszałaś, z którym nigdy nie rozmawiałaś, z którym nigdy się nie spotkałaś.

Więcej o wymyślonych związkach dowiesz się z 3-miesięcznego programu: „12 kroków do poznania faceta, jakiego pragniesz”

Jak temu zapobiec?

Po kilku wiadomościach postaraj się przenieść znajomość na kontakt telefoniczny, by potem przenieść tę znajomość do świata rzeczywistego. Jeśli po dwóch lub trzech tygodniach nie będzie się chciał z Tobą spotkać, daruj sobie tego faceta. Przecież nie chcesz, aby twój „związek” był tylko wirtualny?

Oczywiście na kontakt „face to face” nie musisz czekać dwóch czy trzech tygodni, możecie się spotkać nawet w ciągu paru kolejnych dni. Miej też na uwadze to, iż takie spotkanie może zakończyć się powrotem do świata wirtualnego, czyli znów do pisania wiadomości na czatach, Messengerach, emaili. Jeśli kandydat na tego właściwego faceta, nie będzie się chciał z Tobą spotykać w świecie realnym, to Ty zadaj sobie pytanie, czy chcesz tracić swój czas na taki związek wirtualny?

 

Pytania do Ciebie:

  1. Jak poznajesz nowych mężczyzn? Szukasz nowych znajomości tylko w Internecie czy też w świecie rzeczywistym?

  2. Jak wyglądają Twoje internetowe znajomości? Czy przenosisz je do świata rzeczywistego, czy zostają w świecie Twoich wyobrażeń, czyli w Internecie?

  3. Czy chętnie się spotykasz z mężczyznami poza Internetem? Jeśli nie chcesz poznać go w świecie rzeczywistym, to dlaczego?

Wolisz pozostawiać nowe znajomości w świecie wirtualnym, czy przenieść je do reala?

Daj znać w komentarzu poniżej 😉

 

Comments are closed.