with Brak komentarzy

Taka miłość zdarza się raz w życiu.

„Randkować, nie randkuje, bo jest ktoś.  Taka miłość zdarza się raz w życiu. Ta prawdziwa miłość. Bardzo go kocham i nie wyobrażam sobie życia bez niego.

A co on na to? – pytam

Twarz Gosi czerwienieje, zaczyna się jąkać, lekko się uśmiecha. I w końcu wydusza z siebie.

On? Właściwie to nic, bo on o tym nie wie”.

 

Takich historii jest mnóstwo. Jeśli wydaję Ci się, że tylko zdarza się to nastolatkom albo tylko kobietom to bardzo się mylisz. Nie ma znaczenia czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, czy jesteś młoda, czy już dojrzała. Nieodwzajemniona miłość zdarza się w każdym wieku. Ale może trwać do końca Twoich dni, jeśli nie przyjrzysz się, o co w niej tak naprawdę chodzi. A możesz się od niej uwolnić. Decyzja zawsze należy do Ciebie.

Ty masz inaczej, bo obiekt Twoich westchnień doskonale wie o Twojej miłości. I to nic, że nie odwzajemnia Twoich uczuć, bo przecież nadzieja umiera ostatnia. A Ty ciągle masz nadzieję, że to się zmieni. Albo dobrze się znacie, bo jest Twoim przyjacielem, kolegą, znajomym. Może nie wie o Twojej miłości, ale Twoja historia jest przecież inna, bo masz możliwość „spotykania się” z nim.  A może myślisz sobie, że to bezwarunkowa miłość i jesteś przecież taką niesamowitą kobietą, bo kochasz kogoś bezwarunkowo. Ale czy na pewno?

Co było dalej z Gosią…

Gosia też tak myślała. Czuła się nawet wyjątkowa, lepsza, bo kocha nie oczekując niczego w zamian. Ale gdy tylko dopuściła do siebie swoje prawdziwe uczucia, poczuła pustkę, smutek a nawet gniew. Czuła się odrzucona przez „tak zwanego partnera”. Odrzucona przez mężczyznę, który nawet nie wiedział o jej istnieniu. Śmieszne, nieprawdaż? Z tej perspektywy jest to śmieszne, ale gdy głębiej na to spojrzałyśmy, okazało się, że Gosia śmiertelnie bała się samotności. I tego co się zdarzy, gdy będzie sama. Dlatego, żeby nie dopuścić tego uczucia do siebie, wypełniła ją „miłością” do pierwszego lepszego faceta, który przypadkowo pojawił się w jej życiu.  Nie czuła się samotna, bo każdą wolną chwilę poświęcała jemu – „mrzonkowej miłości”.  Myślała o nim, gdy zasypiała i gdy się budziła. A gdy nie mogła zasnąć „rozmawiała z nim” w myślach. Na wakacjach marzyła, jak to by było cudownie, gdyby on był tam z nią.

Jej życie uczuciowe stanęło w miejscu. I nawet jeśli poznawała jakiegoś mężczyznę, to żaden nie umywał się do jej wyśnionego ukochanego.

I pewnie długo jeszcze byłaby w mrzonkowym związku, gdyby nie fizyczna samotność, która coraz bardziej doskwierała Gosi.

Gosia była w klasycznym „związku mrzonce”. Na początku nie chciała puścić tej znajomości. Pomogło jej jednak jedno zadanie.


A teraz zadanie dla Ciebie, to samo, które zrobiła Gosia.

  1. Opisz jak najdokładniej swoje miłosne życie.
  2. Teraz wyobraź sobie, że przez kolejne 5 lat żyjesz dokładnie tak samo, jak opisałaś powyżej. Ile wtedy będziesz miała lat?
  3.  Wyobraź sobie, że tak samo wygląda Twoje miłosne życie za kolejne 10, 20 lat. Ile wtedy będziesz miała lat?
  4. Wyobraź sobie, że Twoje miłosne życie wygląda tak aż do Twojej śmierci. Napisz, jak będzie wyglądało Twoje życie bez miłości i jaką osobą Ty będziesz.
  5. Czy chcesz być taką osobą, którą właśnie opisałaś?

Napisz w komentarzu poniżej 😉

 

Możesz albo mieć dokładnie takie samo miłosne życie, jak opisałaś w pierwszym punkcie, albo je zmienić.

Wybór zawsze należy do Ciebie.

Chcesz rozpoznać i zmienić swoje miłosne wzorce raz na zawsze, dołącz do 3-miesięcznego programu online „12 kroków do poznania faceta, jakiego pragniesz”.

Comments are closed.