with Brak komentarzy

Silna, niezależna, samowystarczalna.

Silna kobieta, niezależna, samowystarczalna. Czy tego nauczyłaś się w dzieciństwie od swojej mamy. Robisz wszystko sama, jesteś samowystarczalna, lubisz kontrolować, bo taki wzór wyniosłaś z rodzinnego domu. Jaki mężczyzna temu sprosta. Albo silniejszy od Ciebie, albo taki który szuka opiekunki.

Z pierwszym się nie zwiążesz, bo nie wiesz jak go „obsługiwać”, nie masz instrukcji obsługi siebie – jak postępować, gdy pojawi się taki mężczyzna: silniejszy od Ciebie. Takiego mężczyzny się po prostu boisz. Jest to nieuświadomiony lęk, który wynika z braku wiedzy, jak  „obsługiwać” takiego silnego faceta. Bo przecież nauczyłaś się narzucania swojego zdania, egzekwowania, pokazywania pazurków, bezkompromisowości, tak ma być i koniec. I co będzie, gdy on jest taki sam jak Ty. Ty nauczona – że rządzisz nie odnajdziesz się w takiej sytuacji, bo nie masz takiego nawyku, nie masz takich umiejętności. Nawet masz błędne przekonanie, że jeśli się „poddasz” takiemu mężczyźnie, to stracisz to wszystko, na co tak długo pracowałaś.

O przekonaniach więcej pisałam TUTAJ.

Nie chcesz być opiekunką dorosłego faceta.

Ten drugi typ faceta pewnie, by i się w tym świetnie odnalazł. Ale Ty nie chcesz być opiekunką, zwłaszcza jego opiekunką – dorosłego faceta. On wzbudza tylko w Tobie pogardę, śmiech i litość. Przecież nie po to robisz karierę, dobrze zarabiasz, jesteś niezależna, by wiązać się z takim nieudacznikiem. Nawet nie zauważasz jego zalet, bo przecież on ich nie może mieć, skoro nie potrafi Ci dorównać: kasą, mieszkaniem, prestiżem.

 

Pozornie dobrze Ci z tym.

Jesteś silna, niezależna i pozornie dobrze Ci z tym. Pozornie, bo przecież Ty silna kobieta nie przyznasz się przed samą sobą, że jest inaczej. Masz życie, o którym marzyłaś. Ale czy Ty o takim życiu marzyłaś, czy może ktoś Ci powiedział, że w takim życiu będziesz szczęśliwa. O życiu bez miłości, o samotności, o życiu tylko dla siebie. I co jesteś?

To jest proste pytanie, które wymaga szczerej odpowiedzi przed sobą. Bo świat można oszukiwać, ale siebie? Też można, tylko po co. Gdy okaże się, że Twoje życie nie jest takie jakiego w głębi serca pragnęłaś, trzeba znaleźć najlepszy sposób, aby to zmienić.

O czym marzysz w głębi serca. O miłości, bliskości, czułości, mężczyźnie – Twoim ukochanym i fantastycznym związku? Czy o karierze, papierkach, sprzedaży, słupkach, kolejnych zrealizowanych projektach? Czy to Cię cieszy, gdy po raz kolejny nie masz z kim świętować  swoich sukcesów?

I nie czekaj aż świat się zmieni dla Ciebie, tylko Ty zmieniaj się dla siebie. Zacznij od zmiany swoich zachowań.  Bo przecież nie jesteś Tylko silną kobietą. Siłaczką. Jesteś też kobietą wrażliwą, delikatną, zmysłową. Poznaj swoją długo skrywaną część siebie i pokaż ją światu.

 

Możesz to zrobić wraz ze mną dołączając do programu „12 kroków do poznania faceta, jakiego pragniesz”.

 

Odkryj swoją wrażliwość, bo ona nas zbliża do ludzi. A siła nas od nich oddala.

Comments are closed.