with Brak komentarzy

Twój związek się już skończył, ale Ty ciągle myślisz o byłym facecie. I nie ma znaczenia, czy byliście ze sobą długo, czy to krótka znajomość. Miałaś przecież nadzieję, że to Twój „książę z bajki”. Ale życie zweryfikowało i bajkę i księcia. Zamiast wchodzić szybko w kolejny związek i szukać kolejnego kandydata na tego wymarzonego partnera, zrób przerwę. Najpierw oczyść swój umysł z myśli o byłym partnerze, a może też o poprzednich partnerach, z którymi byłaś w relacji.

Trzy metody na „wyrzucenie” byłego z Twojego życia.

Dam Ci teraz trzy sprawdzone metody, jak wyrzucić byłego ze swojego życia na dobre. Ale nic się nie zmieni, jeśli Ty sama przed sobą będziesz udawała, że coś robisz.

 

Metoda #1: Zrób sobie przerwę w randkowaniu

Jeśli sprawa jest bardzo świeża, niedawno rozstałaś się z facetem, albo jeśli rozstanie nadal Cię boli, mimo, że od waszego rozstania minęło już trochę czasu, zrób sobie przerwę w randkowaniu. Taki detoks od spotykania się z mężczyznami. Nie szukaj kolejnego faceta. Wchodząc w nowe relacje, poprzednia jeszcze żyje w Tobie. I albo się skończy bardzo szybko, albo spotkasz faceta, który podobnie jak Ty jest bardzo zraniony przez swoją byłą partnerkę.

 

Jeśli trzeba unikaj miejsc, rzeczy, osób, które przypominają Ci o byłym partnerze. Nie wysyłaj smsów, e-maili, nie dzwoń, nie kontaktuj się z nim w żaden inny sposób. Jeśli on będzie się chciał z Tobą skontaktować – nie odpowiadaj.

Nie podsycaj ogniska, które już gaśnie. Pozwól mu zgasnąć. Im dłużej będziesz dokładać gałązek, tym dłużej będziesz cierpieć. A każda gałązka to życie w mrzonce. Bo mimo, że już związku nie ma, Ty ciągle masz nadzieję, że on do Ciebie wróci.

Twoje serce jest ogromne i jest tam miejsce dla wielu ludzi, dla innego mężczyzny. I to tylko od Ciebie zależy, komu to miejsce dasz. I jak długo poprzednie związki będą wypełniać przestrzeń Twojego serca, tym trudniej będzie Ci się otworzyć na nowego mężczyznę.

 

Metoda #2: Wybacz swojemu byłemu.

Mówią, że czas leczy rany. Leczy, pod warunkiem, że Ty sama pozwolisz im się zagoić. Jednym z takich sposobów jest wybaczenie byłemu partnerowi. Wypisz wszystkie zranienia, których doznałaś w związku. I wypisz wszystkie zranienia, które zadałaś byłym partnerom. Co musisz Ty przebaczyć innym? A co oni muszą przebaczyć Tobie? Cały 5-cio stopniowy proces opisałam TUTAJ.

 

Metoda #3: Praktykuj miłość do siebie.

Miłość jest największym uzdrowicielem. A kochanie siebie, to zaakceptowanie siebie taką jaką jesteś teraz. Nie musisz spełniać długiej listy warunków, zanim pokochasz siebie, to możesz robić już dzisiaj. Jak? Zaczynając od spełniania swoich potrzeb, najskrytszych marzeń i pragnień. Każdego dnia dbaj o siebie poprzez wartościowe jedzenie, kontakt z przyrodą, spacery, odpoczynek. Możesz nawet samą siebie zabrać na wyjątkową randkę. Na taką o jakiej zawsze marzyłaś.

Daj znać, co wprowadziłaś w życie.

Comments are closed.